Bilgi Al
 • 0226 675 81 51
 • Yalova, /

0226 675 81 51

SPA

Eski ismi “Pythia” olan Yalova Termal kaplıcalarının M.Ö. 2000’de bir yer sarsıntısı sonucu termal suların yeryüzüne çıkması ile meydana geldiği sanılmaktadır ve günümüze kadar 5 farklı uygarlık dönemini eski Yunan, Roma, Bizans, Selçuklular ve Osmanlı İmparatorluğu yaşamıştır. Termal su kaynağı, Termal’in bulunduğu vadinin sonlarındadır. Sıcak yer altı suyu volkanik kayalıklar içinde oluşup 2200 metre derinlikten ve 66 derece sıcaklıkta yeryüzüne çıkmaktadır.

 

Blackbird Thermal Hotel & Spa bünyesinde yer alan 1000 m2’lik bir karma ve birde sadece bayanlara özel  alan üzerine kurulan  Spa Therapy  Merkezi, otelimizin kendine özgü mimarisine sadık kalınarak, modern iç mimarisi ve huzur verici atmosferinde sizleri ağırlamayı bekliyor. Spa,Therapy bedeninizi ve ruhunuzu dinlendiren mistik müzikler eşliğinde Uzakdoğu’nun egzotik bakımları ve rahatlatıcı masajlarının yanı sıra, etkili cilt ve vücut bakımları sayesinde sizleri ayrıcalıklı bir dünyaya taşıyacak. Oldukça modern ve rahatlatıcı konseptte hazırlanmış olan toplam 3 adet bakım kabini, Türk hamamı, , sauna, buhar banyosu, açık ve kapalı termal havuzlarından oluşan kolektif üniteleri ile rahatlığın ve dinlenmenin keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz.

 

Kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda size özel uygulanacak geleneksel masaj çeşitlerinden, modern masaj tekniklerine kadar birçok seçenek sunmaktadır.Bali masajı, sıcak taş masajı, reflexology,  masajı rahatlamanız ve yenilemeniz için size yardımcı olacaktır. Konaklamanız süresince özel paket programlarınızdan birisini de tercih edebilirsiniz. Ayrıca kişisel ihtiyaç ve gereksinimleriniz doğrultusunda size özel hazırlanacak bir program ile yalnızca tatiliniz süresince değil tatiliniz sonrasında da ruh ve beden bütünlüğünüzün iyileştirici etkisini hissedebilirsiniz.

Tıpta ‘termomineral sular’ olarak adlandırılan termal suyun kaplıcada kullanılabilmesi için o suyun yeraltından çıkan doğal termal su olması, sıcaklığının 20 derece üzerinde bulunması,litresinde ise en az 1 gram mineral bulunması gerekmektedir.Yurdumuzda yılda en az 10 milyon kişi kaplıcalara şifa bulmaya gitmektedir. Uzmanlar, ister müzmin bir rahatsızlığı olsun,isterse sağlıklı herkesin hastalık durumlarında tedaviyi güçlendirmek için yılda bir kez kaplıca kürü almasını önermektedirler.


Kaplıcaların tedavi maksatlı olarak önerildiği hastalıklar:

 

 • Solunum sistemi hastalıkları: Astma bronşiyal, kronik bronşit, alerjik üst solunum yolları hastalıkları, pnömokonyoz.
 • Cilt hastalıkları: Egzama, akne, sedef hastalığı.
 • Kas iskelet sistemi hastalıkları: Eklem hastalıkları, kireçlenmeler, yumuşak doku romatizmaları, bazı romatizmal hastalıklar, yaralanmalar sonrası oluşan hasarların tedavisi.
 • Kalp dolaşım sistemi hastalıkları: Kalp yetmezliği, dolaşım bozukluğu, hipertansiyon, arter hastalıkları.
 • Mide bağırsak hastalıkları: Mide hastalıkları, şeker hastalığı (diyabet), şişmanlık (obezite), gut, karaciğer yetmezliği tedavisi.
 • Böbrek ve idrar yolları hastalıkları: Kronik sistit, kronik böbrek taşları, fonksiyonel yetmezlik.
 • Kadın doğum hastalıkları: Genital organın kronik hastalıkları, kısırlık, ameliyat sonrası hastalıklar, ağrılı ve zor adet görme, genital akıntı.


Nörolojik hastalıklar: Omurga hastalıkları, travmatik lezyonlar, inme rehabilitasyonu daha çok romatizmal hastalıklar, genel kas ve yorgunluk ağrıları üzerinde etkili olduğu bilinen kaplıca tedavisinin bir diğer önemli etkisi de hastanın yaşam kalitesini yükseltmesi ve yaşantısını aktif sürdürebilmesi için rehabilitasyon sağlamasıdır.

Arınma ve temizlenmeyle birlikte bünyenin güçlenmesi, dolayısıyla kişilerin hastalıklarının kötüleştirici etkilerini üzerlerinden atmaları nedeniyle kaplıca son dönemde ‘detox’ olarak da tanımlanmaktadır.Ayrıca kaplıca tedavisi almak için belirli bir yaş sınırının olmamasına dikkat çeken uzmanlar ileri yaştakiler ve çocukların da kaplıcalardan rahatlıkla kür uygulaması alabileceğini belirtmektedirler.

Çocuklarda saman nezlesi, astım gibi üst solunum yolu rahatsızlıklarında kaplıca kürlerinden yararlanılmakta iken yaşlılarda yaşlılıkla birlikte ortaya çıkan birçok kronik rahatsızlıkta, örneğin hipertansiyon, kroner kalp hastalığı, diyabet (şeker hastalığı), kronik akciğer hastalığı gibi durumlarda kaplıca kürlerinin olumlu etkileri kanıtlanmıştır. Hastalıkların çeşidine göre uygun kaplıca suyunun seçimi, yararlanma teknikleri ve süreleri bir uzman tavsiyesiyle yapılmalıdır.

Kaplıca kür uygulaması bir uyarı ve uyum tedavisi olduğundan belirli bir zaman aralığında gerçekleştirilir ki bu süre genelde en az 10 gün, en uygunu 15 gündür. Yine kaplıcalardaki ideal su sıcaklığı 36-38 derecedir.

Masajın sağlığımıza olan iyileştirici etkileri yıldır bilinmekte ve kullanılmaktadır. Pythia Termal Spa, kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda size özel uygulanacak geleneksel masaj çeşitlerinden, modern masaj tekniklerine kadar birçok seçenek sunmaktadır.

 

Klasik Masaj (Bölgesel )

Beden ve ruhunuzda derinlemesine rahatlama hissi uyandıran, aroma yağları ile belirli bir bölgeye uygulanan masaj terapisidir.

 

Aromaterapi Masajı

Özel aroma yağlarının karışımı ile uygulanan son derece rahatlatıcı tüm vücudunuzu gevşeten kendinizi zinde hissetmenizi sağlayacak bir masaj terapisidir.

 

Spor Masajı

Spor masajı vücudu okuyarak hassas dokunun veya zayıf kasların olduğu noktaları görebilir ve bu alanları güçlendirerek hasar görmesini engeller.

 

Geleneksel Bali Masajı

Derin kas gerginliğini azaltmak için tasarlanmış, aroma terapi yağları eşliğinde noktasal baskı ve avuç içi presyon teknikleri kullanılarak uygulanan, fiziksel ve ruhsal yenilenmenin sağlanacağı rahatlatıcı masaj terapisi.

 

Sıcak Taş Terapisi

Tüm vücut masajınız Isıtılmış ılık volkanik taşlar ve aromatik yağlar ile yapılır , kaslarınızı gevşeten enerji akımını sağlayan son derece rahatlatıcı bir masaj terapisidir.

 

Anti-Selülit Masajı

Lenf sistemini ve kan dolaşımını harekete geçiren bu çok özel bakım, selülit oluşumuna yatkın ve portakal kabuğu görünümündeki bölgelere ağırlık verilerek özel ürünler ile uygulanır.

 

Reflexology

Eski bir iyileştirme sanatı olan refleksoloji, ayak tabanına uygulanan parmak ucu basıncı ile yapılan bir masajdır.

 

Harmony Masajı

Vücudun kasılmış bölgelerine el ve ayaklarla yapılan Harmoni Masajı, yavaşca ve derinden uygulanan basınç hareketleriyle vücutta kronik ağrıya dönüşmüş olan gerginliklerin atılmasında etkilidir.

Bin yıldır temizliğin, şifanın aynı zamanda eğlencenin ve sosyal paylaşımın önemli bir temsilcisi olan hamam geleneği, Metropol Hamamı´nda günümüze uygun bir bakış açısıyla yeniden yorumlandı. Suyun arındırıcı gücünü, modern mimari ile tasarladığımız bir atmosferde misafirlerimize sunuyoruz. Hamam sözcüğü; Arapça Hammam=Banyo, İbranice Hamam=Sıcak olmak sözcüklerinden türemiştir. Hamam, kısaca “yıkanma, arınma ve şifa bulmaya mahsus yer “ olarak tanımlanabilir.

 

Türk hamamlarını kullanılan suya göre, doğal sıcak su ve suni ısıtma sistemi ile çalışan hamamlar olarak ikiye ayırmak mümkündür. Doğal sıcak su kaynağı üzerine inşa edilmiş ve genellikle sağlık amacıyla kullanılan yapılar, kaplıcalar olarak adlandırılır. Kısacası, Türk hamamı, mimari açıdan Roma banyosu ile benzerlik gösterse de, işlev ve amaç açısından mimari farklılıklar göstermektedir.

Saunadan hemen sonra insan kendini yeniden doğmuş gibi hisseder. Dinlendirir, bendensel ve ruhsal olarak rahatlatır ve mutlu kılar. Savunma sistemini güçlendirir, enfeksiyonları engeller. Yüksek ve düşük tansiyonda kan basıncının ayarlanmasını kolaylaştırır.
Dış görünümdeki değişiklikler hemen fark edilir. Zayıflamaya yardımcı olur. Çeşitli fonksiyon bozukluklarında (astım, baş ağrısı, yüksek tansiyon vb.) pozitif etki yapar. Ancak saunanın etkileri doğru uygulandığında pozitif olur.

 

 • Kalori yakar
 • Kan dolaşımını hızlandırır
 • Derin ve rahat bir uyku sağlar
 • Kasları gevşetir
 • Zararlı toksinlerin dışarı atılması sağlar
 • Deri gözeneklerini temizler
 • Stresi alır.

Buhar odasındaki nem oranının yüksekliği sayesinde ciltteki nem kaybı az olur ve cilt dışarıdan da aldığı nem sayesinde toksinleri vücuttan uzaklaştırırken sıvı kaybına uğramaz. Ayrıca buhar odasındaki ısı sayesinde dolaşım sistemi hızlanır ve kandaki oksijen miktarı artış gösterir. Vücutta artan oksijen ise spor sonrasında kaslarımızda birikmiş olan laktik asidin daha hızlı parçalanmasını sağlar. Ancak buhar odasını kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Ortam neminin çok yüksek olması nedeniyle buhar odası kullanımının 15 dakikadan daha fazla olmaması gerekmektedir.

 

 • Kalori yakar
 • Kan dolaşımını hızlandırır
 • Derin ve rahat bir uyku sağlar
 • Kasları gevşetir
 • Zararlı toksinlerin dışarı atılması sağlar
 • Deri gözeneklerini temizler
 • Stresi alır

 • Kil Yüz Bakımı
 • Gül + Kil Yüz Bakımı
 • Yosun Yüz Bakımı

Avrupalı biyolog Heckel tarafından 1843 yılında tespit edilen Garra Rufa balıkları, yani bilinen adıyla doktor balıkları, cilt hastalıklarında ve özellikle sedef hastalığını önlemede en çok başvurulan tedavi yöntemlerinden bir tanesi olmuştur.

Boyutları 3 cm ila 8 cm arasında değişen bu balıklar, vücuttaki ölü deri artıklarını temizleyerek cildi hastalıklardan arındırmaktadır. Ayrıca bu esnada balıklar masaj etkisi de yaratarak vücudu rahatlatmaktadır. Türkiye’de “Kangal Balığı” olarak isimlendirilen bu balıkların dişleri bulunmamaktadır.

 

Bu sebeple tedavi esnasında insan vücuduna herhangi bir şekilde zarar vermeleri söz konusu değildir. Doktor balıkların bu tedavi esnasında ölmüş deriyi yiyerek egzama, ayak kokusunu engellediği bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Yine masaj esnasında kan dolaşımı hızlandığından cildi güzelleştirmesi de kaçınılmaz bir durum.

Dinlenme bölümünde yer alan kafemizden sıkma portakal suyunuzu yudumlarken aynı zamanda tv keyfi de yapabilirsiniz. Hamam sefanızın ardından dinlenmek ya da arada ufak molalar vermek isterseniz Vitamin Bar´da keyifli vakit geçirebilirsiniz. Sporun ikiz kardeşi olan sağlıklı beslenmeye büyük katkısı olacak birbirinden lezzetli içeceklerin olduğu dinlenme alanında hem vücudunuza iyi gelecek hem de damak tadınıza hitap edecek seçeneklerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Vitamin Bar´da Doğal ürünlerden hazırlanan meyve sularıyla daha enerjik ve dinç hissedeceksiniz. Aynı zamanda kafeteryamızda da ihtiyacınız olabilecek tüm ürünler mevcut. Leziz sohbetlerin tadını vitamin barda ve Metropol Hamam & Spa´nın kafetaryasında çıkarın.

Afrodit & Eros Termal Spa, huzur ve derinlemesine rahatlığı bir arada yaşamanız için tasarlanmıştır. Sizin ve tüm misafirlerimizin rahatı ve huzuru için belirtilen hususları sizlerle paylaşmak istedik. Lütfen,Thermal Spa Merkezimizi kullandığınız zaman süresince mobil telefonlarınızı kapalı bulundurunuz.

                 

OPERASYON SAATLERİ

Her gün                                                 09.00 – 21.00

Spa Merkezi Hizmetleri                      10:00 - 20:00

 

REZERVASYON

Almak isteyeceğiniz bakımlar ve size en uygun saat seçeneklerini tercih edebilmeniz için önceden rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz. Detaylı bilgi ve rezervasyon için Termal Spa Merkezimizi ziyaret edebilir, 1262 numaralı dahili telefondan bize ulaşabilir veya görevli arkadaşlarımızdan Spa uygulamaları ile ilgili ayrıntılı bilgileri alabilirsiniz.

 

REZERVASYON SAATİ / GEÇ KALINAN REZERVASYON SAATİ

Rezervasyon saatinizde Spa’ya geldiğiniz zaman lütfen bizi bilgilendiriniz. İsteğiniz doğrultusunda rezervasyon saatinizden önce odanızdan veya bize bırakacağınız telefonunuzdan size hatırlatma yapabiliriz. Spa programınızın başlangıç saatinden 20 dakika önce termal havuz, Türk Hamamı, sauna ve buhar banyosundan faydalanmak ve alacağınız bakım için hazırlanmak üzere Spa’ya gelmenizi öneririz. Rezervasyon saatine geç kalmanız durumunda planlanan bakım süresinin kalanı kadar uygulama yapılacağını hatırlatmak isteriz.

 

NE GETİRMELİ

Afrodit & Eros Termal Spa Merkezimizde ve Sky Termal Açık Havuzumuzda, rahatınız için yanınızda mayo, şort ve havuz bonesi getirmenizi öneririz. Termal havuzlarımızda bone ve mayo-şort, Türk hamamı, sauna ve buhar banyosu gibi kolektif alanlarda mayo-şort giyilmesi gerekmektedir. Değerli eşyalarınızı ise otel odanızda bulunan kasada muhafaza etmenizi rica ederiz. Eşyalarınızın kaybolması durumunda sorumluluk kabul etmediğimizi hatırlatmak isteriz.

 

ÇOCUKLAR VE SPA

Afrodit & Eros Spa 12 yaş ve üzeri misafirlerimizin kullanımı içindir. Termal havuz, Türk hamamı, sauna ve buhar banyosu kullanımı 12 yaş ve üzeri misafirlerimiz içindir. 12 yaş ve altı misafirler ancak ebeveynleri eşliğinde ve sorumluluğunda termal havuz, Türk hamamı, sauna ve buhar banyosunu kullanabilirler. 0-6 yaş grubu misafirlerimizin spa merkezimizi kullanımı sağlık açısından uygun değildir.

 

SAĞLIK KOŞULLARI

Lütfen, Spa rezervasyonunuzu yaptırırken aldığınız bakımın etki edebileceği konularda sağlık durumunuz ile gerekli bilgilendirmeyi yapınız. Alerjileriniz, hamilelik, kardiovasküler hastalıklar veya rahatsızlıklarınız ile ilgili bilgi vermeyi unutmayınız.

Termal havuz, Türk hamamı, sauna ve buhar banyosu kullanımı kişinin kendi sorumluluğunda ve inisiyatifindedir. Merkezimiz herhangi bir sağlık problemi veya yaralanma konusunda sorumluluk kabul etmez.

 

HAMİLELİK

Hamileliğiniz ile ilgili bilgi vermenizi rica ederiz. Rezervasyon sırasında Spa uzmanlarımız özel durumunuz konusunda size en uygun bakımlar için yardımcı olacaktır.

 

ALKOLLÜ İÇECEKLER VE SPA

Spa uygulamaları sırasında veya hemen öncesi ve hemen sonrasında alkollü içecekler tüketmemenizi tavsiye ederiz.

KİŞİSEL TERCİHLER

Bakım kabinlerimizin sıcaklığı, aldığınız masajın soft veya baskılı olması gibi kişisel gereksinimleriniz ile ilgili olarak terapistinizi bilgilendirerek bakımınızın daha iyi olmasını sağlayabilirsiniz. Hizmetinizin bitiminde yeni hizmetler, ürünler hakkında terapistinizin veya görevli çalışanlarımızın tavsiyelerine uymanızı rica ederiz.


ÖDEME VE İPTAL EDİLECEK REZERVASYONLAR

Almış olduğunuz tüm bakım ve uygulamalar oda hesabınıza kaydedilebilir veya Nakit-Kredi Kartı olarak ödeme yapabilirsiniz. Yapılan rezervasyonlarda saat / bakım değişikliği veya iptal durumunda rezervasyon saatinden 4 saat öncesine kadar Spa Merkezimize bilgi vermenizi rica ederiz. Rezervasyon saatine 4 saat ve daha az kalmış ise yapılan değişlik ve/veya iptallerde toplam ödemenin %50’si oda hesabınıza kaydedilecektir.