Bilgi Al
 • 0226 675 81 51
 • Yalova, /

0226 675 81 51

Hizmet Detayı

Fizyoterapi

FİZYOTERAPİST ALİ ALPEREN ÖZCİMDER KİMDİR?

İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nü bitirdi. Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Haliç Üniversitesi’nde  Skolyoz (Omurga eğriliği)bulunan bireyler  üzerine yaptığı çalışmayla sürdürmektedir.

Skolyoz (Omurga eğriliği)’a sahip yetişkin ve çocuklar üzerinde multidisipliner çalışmaktadır.

MANUEL TERAPİ HANGİ HASTALIKLAR İÇİN UYGUNDUR?

Manuel terapi kas ve eklem sistemi ile ilgili birçok hastalığın tedavisinde uzun yıllardan beridir başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

 

SEMİNERLER

 • Kadın ve Erkek Sağlığında Bütüncül Yaklaşımlar
 • Fizyoterapide Sanatsal Yaklaşımlar
 • Rehabilitasyonda Hipnozun Yeri
 • Spor Fizyoterapisti Olmanın Avantaj Ve Dezavantajları
 • Modifiye Pilates Nedir? Kliniğe Uyarlanması Nasıldır?
 • Sporcu Sağlığı Ve Sporda Fizyoterapi
 • 3 Boyutlu Skolyoz Tedavisinde Schroth Yöntemleri

 

SERTİFİKALAR

 • Uluslararası Pattern Akademi Manuel Terapi Sertifikası
 • Uluslararası Robotik Teknoloji ve Rehabilitasyon Kongresi
 • Omurga Sağlığı
 • Klinik Pilates Reformer 1
 • Kinezyolojik Bantlama
 • Manuel Terapi
 • Kuru İğneleme
 • Graston teknikleri

 

FİZYOTERAPİ'DE TERMAL KAPLICALARIN ÖNEMİ

Fizik tedavi, ağırlıklı olarak kas ve eklem ağrılarının giderilmesi için uygulanan ilaç dışı tedaviler bütünüdür. Fizik tedaviyi destekleyici nitelikte olan ve kalıcı sonuçlardan korunmak bakımından oldukça önemli olan termal kaplıcalar, vücut direncinin artmasını ve ağrının neden olduğu acının azaltılmasını sağlar.

Kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak, dolaşım sistemindeki sorunlardan doğan ağrıların ve hastalıkların tedavisine katkı sunan termal kaplıcalar sayesinde metabolizmanın da hızlanması sağlanır. Bitkinlik ve yorgunluk belirtilerinin de azalmasına yardımcı olan bu özellik, birçok kişinin düzenli olarak termal kaplıcaları ziyaret etmesinin en önemli sebeplerinden biridir.  Kan dolaşımının hızlanmasının doğal bir sonucu olarak kişinin solunumu da hızlanır. Bu sayede daha fazla oksijen alınarak iç organların da aktif şekilde çalışması sağlanır. Ayrıca vücut ısısı artar ve terleme gerçekleşir. Bu sayede vücut, atması gereken zararlı maddeleri kolayca vücuttan atar. Vücuda daha fazla oksijen girmesi, ağrıların giderilmesi açısından da önemlidir. Vücudumuzdaki tüm hücreler, faaliyetlerini doğru şekilde gerçekleştirebilmek için oksijene ihtiyaç duymaktadır.

Özellikle kas sertleşmesi sebebi ile oluşan yumru ve spazmların tedavisi için solunumun hızlanması ve daha fazla oksijen alınması oldukça faydalıdır. Doğru şekilde uygulandığında fizik tedavi sürecine büyük katkı sağlayan termal kaplıca konaklamaları, mutlaka doktora danışılarak gerçekleştirilmektedir. Bazı fiziksel ve ruhsal hastalıklar, hastanın termal kaplıcada kalmasını zorlaştırabilir. Bu nedenle doktorunuz ve fizik tedavi uzmanınıza mutlaka danışmanızı öneririz.

TERMAL KAPLICA TERAPİSİ HANGİ DURUMLARDA ÖNERİLMEZ?

Doktor önerisi ve uzman gözetiminde gerçekleştirilen termal terapiler, pek çok hastalığın belirtilerinde iyileştirici etki yaratıyor. Hastanın genel sağlığı da göz önüne alınarak gerçekleştirilen termal kaplıca terapisi sonucunda belirtilerin azalması ve hatta tamamen yok edilmesi mümkün. 

Termal kaplıca terapileri, genellikle doktor önerisi ile gerçekleşir. Ancak bazı özel durumlarda terapilerin uygulanması, hasta için olumsuz sonuçlar doğurabilir.

MANUEL TERAPİ NEDİR?

Manuel terapi herhangi bir cihaz ya da makineye kullanmaksızın sadece elle uygulanan bir fizik tedavi şeklidir. Manuel terapi, bazı kas-iskelet yapısında yeterli hareket kabiliyeti ve hareket alanı olmayan eklem rahatsızlıkları olan kişilerin tedavisinde yardımcı olabilir. Bu rahatsızlıklar kişide ağrı ve işlev, duruş ve hareket değişikliğine neden olabilir. Manuel fizik tedavi, hastanın acı çekmeden daha doğal hareket etmesini sağlamak için eklemlerin hareketliliği kuvvetlendirmek ve kas gerginliğini azaltmak için kullanılır. Manuel terapi; sakroilyak eklem disfonksiyonu, kronik bel ağrısı, yumuşak doku yaralanmalarından kaynaklanan akut sırt ağrısı, sırt kası gerginliği gibi eklem sorunları ve bağ çekilmelerinin tedavisinde kişilere rahatlama sağlayabilir. Manuel terapinin ardından kronik bel ve sırt ağrısı olan hastaların tedavisinde etkili olduğu görülmektedir.

Manuel terapide uygulayıcılar, kas spazmı, kas gerginliği ve eklem disfonksiyonunun neden olduğu ağrıları azaltmak için bölgedeki eklemleri manipüle etmek ve kas dokusunda baskı yapmak için çeşitli teknikler kullanırlar.

YUMUŞAK DOKU MOBİLİZASYONU

Eklemleri ve etrafındaki kasları etkin hale getirmek için uygulanır. Eklem hareketleri düzeldiğinde kasların gerginliği azalır. Kas gerginliğini gidermek ve eklem bozukluklarını gidermek için manuel terapi uygulanır. Yumuşak doku mobilizasyonu, çeşitli sebeplerden ortaya çıkan miyofasyal adezyonları tedavi etmek için doku sıvılarını harekete geçirerek kas gerginliğinin azalmasını sağlar. Bu prosedür, omurgayı çevreleyen kasların tamamına uygulanır ve ritmik germe ile kuvvetli basınçtan oluşur.

EKLEM MOBİLİZASYONU

Hastalar genellikle sırtların belirli bir kasın tutulmasından şikayetçidir, dinlenme, buz ve masaj uygulaması ağrının azalmasını sağlar. Ancak sırt ağrısı genellikle tekrarlar. Eklem mobilizasyonu ile tutulmuş olan eklemler gevşetilir ve hareket hızı artırılır.

MANUEL TERAPİ AVANTAJLARI NELERDİR?

- Manuel tedavide iyileşme süreci çok hızlıdır. Tedavi süresi de diğer tekniklere göre oldukça kısadır.

- Manuel terapide ilk seanstan itibaren oldukça etkili sonuçlar alınabilir. Ağrı ve gerginlik azalırken hareket yeteneği büyük ölçüde artar.

- Manuel terapinin başarı oranı diğer tekniklerden çok daha fazladır. Başarı oranını yüksek olması sayesinde en sık talep edilen fizik tedavi yöntemidir.

- Manuel terapide hasarlı bölge direkt olarak elle tedavi edilir. Herhangi bir şekilde alet ve cihaz kullanılmaz.

- Manuel terapinin hiçbir yan etkisi bulunmaması ise en önemli avantajlarından birisidir.

Fizyoterapi

NEDEN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ ?

Ücretsiz Wifi

7/24 Ücretsiz İnternet

Servislerimiz

Oda Servisi, Kat Servisi.

Çevre Dostu Otel

Otelimiz Çevreye Duyarlıdır.

Size Özel Seçenekler

Müşterilerimize Özel Odalar.

MÜŞTERİ GÖRÜŞLERİ